تبلیغات
صدای عدالت - دانلود جزوه خاک پاشی بر آفتاب
 
صدای عدالت
                                                        
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : R A
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

کد متحرک کردن عنوان وب

بسمه تعالی

إِن جَآءَكُمْ فَاسِقُ بِنَبَإٍ فتبیّنوا. (سوه حجرات، آیه 6)

اگر فاسقی برای شما خبر آورد تحقیق كنید.

فیلم 60 دقیقه ای بی بی سی فارسی علیه رهبر معظم انقلاب با عنوان "خط و نشان رهبر" که چندی قبل از سوی این شبکه پخش شد، واکنش های مختلفی را میان جریان های سیاسی مختلف بر انگیخت.

دسته اول طیفی از جریان ضدانقلاب بود که محتوای کلی این فیلم را ضعیف ارزیابی کرده و با انتشار مطالب متعدد در سایت ها و شبکه های اجتماعی، بی بی سی را برای تولید این فیلم ضعیف و بی مایه مورد نکوهش قرار داد.

دسته دوم نیز جریان انقلابی و معتقد به جمهوری اسلامی بود که به جرات می توان گفت بعد از پخش این فیلم، نه تنها کمترین خللی در میزان ارادت و علاقه آنان به رهبری معظم انقلاب اسلامی پدید نیامد، بلکه با اطلاع از دروغ های گسترده و روایت تحریفی تاریخ انقلاب توسط این شبکه انگلیسی، بیش از پیش به حقانیت نظام جمهوری اسلامی و رهبر آن پی بردند.

اما در این میان دسته سومی وجود دارد که نه به مانند اقلیت نخست، از نظام و رهبری آن کینه ای در دل دارد و نه مانند دسته دوم، نسبت به پاسخ هر شبهه و دروغ تاریخی آگاه است؛ بلکه ممکن است در طول زمان و در اثر تکرار بسیاری از شبهات و دروغ های تاریخی، اثر پذیرفته و تاریخ معاصر کشور خود را به روایت این شبکه انگلیسی فرا بگیرد.

از این جهت، بررسی و پاسخ به 50 شبهه و دروغ تاریخی فیلم بی بی سی در دستور کار قرار گرفت و پس از آنکه متن حاضر طی 6 قسمت در یکی از وبلاگ های فارسی زبان انتشار یافت، تصمیم نهایی بر آن شد تا با جمع آوری همه این نکات در قالب جزوه حاضر، بصورت صفحه بندی شده و آماده تقدیم مخاطبان عزیز گردد.

گفتنی است در جای جای این جزوه سعی شده نقل قول های مورد نقد از فیلم بی بی سی، عینا و بدون هیچ کم و کاستی نوشته شود و پس از آن نیز بطور تفصیلی و مستند، به آنها پاسخ درخور داده شود. پاسخ هایی که برخی از آنها مربوط به دروغ های تاریخی این فیلم است و تعداد قابل توجه دیگری از آنها نیز به روایت های ناقص و جهت دار و هم چنین تقطیع سخنان رهبر معظم انقلاب و دیگر افراد اختصاص دارد؛ از این رو راه تحقیق و بررسی صحت پاسخ های داده شده به ادعاهای مطرح شده، برای مخاطبین هموار است.

در پایان توجه به این نکته ضروری است که بی شک هدف بی بی سی از تولید این فیلم، نه تنها شخص آیت الله العظمی سید علی خامنه ای، بلکه جایگاه ولایت فقیه می باشد. کما اینکه مروری بر آرا و نظریات بسیاری از اندیشمندان و صاحب نظران علوم سیاسی غرب طی 3 دهه اخیر نیز بر این موضوع صحه می گذارد که تنها در صورت از بین رفتن یا حتی تضعیف "ولایت فقیه" می توان نظام جمهوری اسلامی را از یک حکومت دینی کارآمد به یک حکومت سکولار تبدیل کرد؛ لذا توجه یک شبکه انگلیسی به این موضوع، آن هم در حالی که هدایت کنندگان و کادر اصلی این شبکه را پیروان فرقه "بهاییت" تشکیل می دهند، نه تنها جای تعجب ندارد که کاملا قابل پیش بینی است.

لذا روشن است که اصل تقابل این فیلم، نه تقابل بی بی سی و رهبر معظم انقلاب و یا حتی نظام جمهوری اسلامی، بلکه تقابل اسلام و غیر اسلام است و در این زمینه چه زیبا فرمود سید مرتضی آوینی:

 "ولایت فقیه برای آنان که در حقانیت اسلام دچار تردید نیستند و در التزام عملی نسبت به آن نیز اهمال روا نمیدارند، امری است که تصور آن بی درنگ موجب تصدیق است..."